Poradnictwo psychologiczne

Porada psychologiczna jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które na ogół dobrze radzą sobie w codziennym życiu, jednak aktualnie znajdują się w zaskakujących, trudnych okolicznością, są świadkami destrukcyjnych zachowań bliskiej osoby, doświadczają w pracy niezrozumiałego stresu, były uczestnikami poruszającego zdarzenia lub po prostu ostatnio “nie czują się sobą”, czują się pozbawieni energii, chęci, nie widzą przed sobą motywujących celów, czytając poradniki w internecie wciąż mają poczucie, że to nie pomaga. Jeśli potrzebna jest jednorazowa lub krótkotrwała pomoc osoby, która w obiektywny sposób spojrzy na sytuację, wskaże kierunek postępowania, podpowie możliwe rozwiązania, skieruje po odpowiednią pomoc lub doda motywacji i otuchy, należy wybrać się po poradę psychologiczną. Będzie skutecznym dopasowaniem rozwiązań do problemów.

Zapraszamy także w sprawach nietypowych, skomplikowanych, przewlekłych, powracających

“Psychologia jako profesja i jako dyscyplina naukowa należy do tych dziedzin ludzkiej aktywności, w których centrum zainteresowania i oddziaływań jest człowiek. Relacje interpersonalne nawiązywane przez psychologa (…) posiadają zawsze wymiar etyczny. Relacje te mają jednak szczególny, niesymetryczny charakter wynikający z przewagi kompetencji interpersonalnych po stronie psychologa, który dysponuje specjalistyczną wiedzą i technikami służącymi do poznawania innych ludzi i oddziaływania na nich. Rola zawodowa psychologa obejmuje ingerencję w sposób istnienia drugiego człowieka jako indywidualnej i niepowtarzalnej całości, ingerencję, której skutki mogą być nieodwracalne. Te okoliczności decydują o znaczeniu przestrzegania zasad etyki zawodowej w działalności psychologów i uzasadniają stawianie im wysokich wymagań etycznych. Naczelną wartością dla psychologa jest dobro drugiego człowieka. Celem jego działalności profesjonalnej jest niesienie pomocy innej osobie w rozwiązywaniu trudności życiowych i osiąganiu lepszej jakości życia na drodze rozwoju indywidualnych możliwości oraz ulepszaniu kontaktów międzyludzkich” (Kodeks Etyczno-Zawodowy Psychologa, PTP). Urzeczywistnianie zasad etycznych w zawodzie psychologa jest zatem wyjątkowo ważne. Zawód psychologa uprawnia do udzielania świadczeń psychologicznych polegających w szczególności na diagnozie psychologicznej, opiniowaniu, orzekaniu, psychoterapii (po ukończeniu studiów podyplomowych w tym zakresie) oraz na udzielaniu pomocy psychologicznej.

Udzielając jakiejkolwiek formy pomocy psychologicznej, poczynając od porady, poprzez diagnostykę, po psychoterapię dokładamy wszelkich starań by realizować zasady etyczne na najwyższym poziomie. szczególnie w sytuacjach dezorientacji, zagubienia, poczucia braku wsparcia wśród rodziny, znajomych czy innych specjalistów, a więc wtedy gdy człowiek zbliża się do słabości, z największą uważnością pragniemy dawać poczucie bezpieczeństwa. Nasze wieloletnie doświadczenie w różnych obszarach pracy zawodowej powoduje, że znamy odpowiedzi na zadawane pytania. Każda osoba zgłaszająca się ze swoją sprawą zwykle pierwszy raz jest w takiej sytuacji, błądzi, nie jest pewna jakie decyzje podjąć, co zrobić, jak postępować, zastanawia się, dlaczego to, co można przeczytać w internecie nie pomaga, co zrobić, żeby sobie poradzić, czasami nie rozumie co się z nią dzieje. My znamy odpowiedzi na te pytania.